با شناخت شرکت های بزرگی که حامیان و سازندگان متاورس هستند، مسلماً با دید بازتر و اطمینان بیشتری می توانید به متاورس و این دنیای ناشناخته و جدید قدم بگذارید و فعالیت کنید.

معرفی کمپانی های توسعه دهنده متاورس

تقریبا همه میدانیم که متاورس داغ ترین موضوع در بازار جهانی فناوری است. متاورس مفهومی از یک پلتفرم مشترک با استفاده از واقعیت مجازی   (VR)یا واقعیت افزوده (AR) است که کاربران می‌توانند از طریق دستگاه ها و پلتفرم های مختلف به آن دسترسی داشته باشند . بسیاری از کاربران متاورس آواتاری دارند که می‌تواند در فضای دیجیتالی قدم بزنند و با بازیکنان دیگر تعامل داشته باشد.

شرکت‌هایی که متاورس را توسعه می‌دهند، بر ایجاد نوآوری‌ها و ویژگی‌های جدید متمرکز شده‌اند تا از این طریق کاربران بتوانند تعامل بیشتری با یکدیگر در دنیای دیجیتال برقرار کنند. در این بین شرکت‌های متاورس برای متحول کردن دنیای دیجیتال با تجربیات فراگیر در آینده پیشگام شده‌اند.

چرا شرکت‌های بزرگ به متاورس علاقه‌مند هستند؟

دنیای متاورس روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است و در حال حاضر استارتاپ‌ها و شرکت‌های تکنولوژی همگی در حال رقابت برای توسعه به آخرین و به‌روزترین روندهای تکنولوژی هستند. در عین حال، شیوع COVID-19 ، روند دیجیتالی شدن زندگی ما را تسریع کرد و تعامل و ارتباطات آنلاین مداوم و چند منظوره را عادی‌تر کرد. این ترکیب از محرک های فنی، اجتماعی و اقتصادی منجر به علاقه شدید کمپانی های بزرگ و  کوچک به متاورس شده است.

معرفی ده شرکت برتر سازنده متاورس در سال 2022

با افزایش روند دیجیتالی شدن زندگی، غول های فناوری با پلتفرم هایی که مکمل متاورس هستند، توسعه خود را آغاز کرده‌اند. با این حال، شرکت های محدودی وجود دارند که خدمات متاورس را در دنیا ارائه می‌دهند. یافتن شرکت‌هایی با تخصص بالا در بلاک چین، AR/VR و اجزای متاورس مانند فضاهای مجازی سه بعدی و NFT کار سختی است. ما پارامترهای زیادی را بررسی کردیم و فهرستی از 10 شرکت برتر توسعه دهنده متاورس را در سال 2022 جمع آوری کرده ایم.

سرمایه گذتران متاورس

 

Meta .1

متا(فیسبوک)  شرکت اصلی توسعه دهنده متاورس برای کاربران و بازیکنان است تا آنها بتوانند همزمان با حفظ هویت و تاریخ پرداخت در دنیای مجازی سه بعدی حضور داشته باشند. گفته می‌شود که متاورس بر روی توسعه یک ابرکامپیوتر رکوردشکن متمرکز شده  تا از این طریق خود را به قدرتی برساند که توانایی انجام کوئینتیلیون ها عملیات در ثانیه را داشته باشد. همچنین اتحادیه اروپا را برای توسعه فناوری متاورس برای ایجاد اشتغال بیشتر در اروپا انتخاب کرده است.

NVIDIA .2

NVIDIA یکی از شرکت‌های برتر فیسبوک است که با بازار متاورس معامله کرده است. این شرکت ابتکاری به خرج داده تا از این طریق نسخه‌های رایگان برنامه‌ای را که برای توسعه دارایی‌های آماده متاورس که با اسم  Omniverse  شناخته می شود را توزیع کند.

NVIDIA در حال تبدیل شدن به یک شرکت محبوب است؛ چرا که Metaverse را با حمایت از هنرمندان و همچنین تولید­کنندگان محتوا برای ساخت دنیای مجازی و محصولات توسعه می دهد. شرکت متاورس مجموعه ای از مشارکت های مرتبط با اشتراک گذاری محتوای مرتبط با متاورس دارد. همچنین به کاربران کمک می‌کند تا از طریق آواتارهای شخصی‌سازی‌شده تصور و رویا های خود را زنده کنند.

Epic Games .3

Epic Games در خط مقدم شرکت‌های بزرگی است که متاورس را با موج قابل توجهی از  نوآوری توسعه می‌دهند. این شرکت متاورسی از سرمایه‌گذاری یک میلیون دلاری برای توسعه متاورس در سال 2021 خبر داده است تا بتواند راه را برای توسعه‌دهندگان بازی برای کشف فرصت‌های فراوانی که میتوانند در بستر وب 3.0 داشته باشند، هموار کند. همچنین برای انتقال فضاهای داستانی مثل دنیاها و شخصیت ها به متاورس در استودیو Spire Animation سرمایه گذاری کرده است.

Microsoft .4

مایکروسافت یک شرکت محبوب برای متا است که بر روی توسعه یک سری برنامه های کاربردی متاورس در پلتفرم Mesh تمرکز دارد. همچنین در حال ساخت یک چیپسِت واقعیت افزوده جدید برای متاورس با کوالکام برای دسترسی به ویژگی های جدید است. مایکروسافت یکی از شرکت‌های پیشرو و سازنده است که متاورس را با به‌روزرسانی AltspaceVR برای ایجاد فضای تکنولوژی امن‌تر برای کاربران و بازیکنان،  توسعه می‌دهد.

Apple .5

اپل به عنوان یک شرکت شناخته شده برای Meta برای ایجاد برنامه های جلسات مجازی Head-Mounted System (HMD) شناخته می‌شود. این شامل حرکات فیزیکی دست و بازو برای حضور و تعامل بهتر در جلسات مجازی است.

Decentraland .6

Decentraland یکی از شرکت‌های بزرگی است که متاورس را به عنوان پلتفرمی برای تولیدکنندگان محتوا و شرکت‌هایی که به دنبال یک رسانه هنری جدید یا هر فرصت تجاری هستند، توسعه می‌دهد. دیسنترالند به کاربران کمک می‌کند تا هنگام خرید بخش‌های مجازی زمین در متاورس، برنامه ها و محتوای مختلف ایجاد کنند و همچنین از این طریق کسب درآمد کنند.

Roblox Corporation .7

Roblox Corporation بر روی ایجاد اقتصاد خالق متاورسی تمرکز دارد و در عین حال یک پلتفرم بازی باز را ارائه می‌دهد تا بازیکنان این اجازه را داشته باشند که دنیای دیجیتال و تعاملی خود را بسازند. برای ساخت مدل کسب و کار متاورس محبوبیت بیشتری کسب می کند.

روبلاکس بازی‌های متعددی را در پلتفرم خود ارائه می‌کند و برخی از آنها جهان‌های مجازی را ارائه می‌دهند که بازیکنان می‌توانند به طور مؤثر و آزادانه با یکدیگر تعامل داشته باشند. این شرکت محبوب متاورس میزبان رویدادهای متاورسی مانند Lil NasXConcert برای تمام دنیا بوده است.

Unity Software .8

نرم افزار یونیتی، یک شرکت معروف برای متا(فیسبوک) است که به توسعه متاورس کمک میکند. یونیتی یک پلتفرم توسعه نرم افزار سه بعدی با دسترسی از طریق واقعیت افزوده(AR) یا واقعیت گسترده (XR) ارائه می دهد. تمرکز آن بر توانمندسازی مشاغل با عرضه ابزارها و تکنولوژی­های پیشرفته سه بعدی، دو بعدی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای توسعه فناوری متاورس است.

Snapchat .9

اسنپ چت یکی از شرکت های در حال رشد متاورسی است که به تازگی از راه اندازی یک لنز آواتار جدید خبر داده که نشان می‌دهد یک کاربر یا بازیکن در متاورس چگونه به نظر می رسد. فیلتر آواتار از واقعیت افزوده بهره می‌برد و به آواتارها این امکان را می­دهد که لباس‌ها و چهره‌ها را مطابق با خلق و خوی خود تغییر دهند. این شرکت متاورس را از طریق راه اندازی Bimojis سه بعدی  توسعه می­دهد. این به‌روزرسانی انسان‌های مجازی، سرعت پیشرفت فناوری متاورس را ارتقا می‌دهد.

Amazon .10

آمازون یک شرکت فناوری محبوب است که متاورس را از طریق استخدام برای فناوری متاورس (مدیر ارشد محصول)، توسعه می دهد. این نشان داده است که مدیر محصول باید مالک ارائه خدمات متاورس مبتنی بر ابر در بخش فناوری بازی باشد.

حامیان بزرگ متاورس

آینده متاورس چه خواهد شد؟

از آنجایی که مفهوم متاورس در حال شروع به ترکیب فناوری Web3 است که از طریق فناوری بلاک چین (مانند NFT ها و کریپتوکارنسی ها) فعال می شود، آینده متاورس از بسیاری جهات چیزی شبیه به دنیای واقعی ما خواهد بود و حتی جایگزین برخی از فعالیت های دنیای واقعی (مانند کار یا وقت گذرانی) می‌شود.

در حال حاضر برخی از فروشندگان در متاورس، NFT های خود را فعال کرده‌اند تا در برخی از بازی‌های متاورس مانند خرید لباس و کفش قابل استفاده باشند و کسب و کارهای در حال برنامه ریزی برای ورود به این زمینه هستند.

تعداد فزاینده ای از علاقه مندان به NFT نیز برای سرمایه گذاری در املاک مجازی در چنین بازی‌هایی و فروش یا اجاره آن‌ها به قیمت خاصی، فرصت های مناسبی را پیدا می‌کنند. افرادی که علاقه واقعی به متاورس ندارند، اما به آن به عنوان یک حوزه سودده از نظر مالی نگاه می کنند، می توانند روی سهام شرکت هایی که در متاورس کار می‌کنند، سرمایه گذاری کنند.

متاورس در آینده همچنین می‌تواند یک عامل کمک کننده بزرگ برای رشد اقتصاد مجازی باشد. به این ترتیب، هم کاربران و هم سازندگان سود زیادی به دست می‌آورند و اگر توکن‌های غیرقابل تعویض در دارایی‌های درون بازی گنجانده شوند تا تمرکززدایی اقتصاد مجازی به واقعیت تبدیل شود، این سود حتی می‌تواند بیشتر شود.

آینده متاورس نیز بر اجرای آزادانه ایده‌ها ، تقریباً بدون هیچ گونه وقفه ای از سوی یک جامعه یا شرکت منفرد متمرکز است، زیرا مشارکت شرکت های فعال در متاورس از سراسر جهان خواهد بود و نیز برندهای بیشتری به دنبال راه پیدا کردن بیزینس خود به یک جهان گسترده‌تر هستند.

منبع:

 

https://www.analyticsinsight.net/top-10-companies-working-on-metaverse-and-its-developments-in-2022/

https://www.finextra.com/blogposting/21803/why-can-metaverse-play-a-huge-role-in-the-future

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

six − three =