دیسنترالند

Skateboarding in virtual reality cartoon vector background. Man flying on levitating skateboard under glossy surface with glowing neon grid to futuristic metropolis skyscrapers on horizon illustration


متاورس

Horizon Worlds یک بازی ویدیویی آنلاین رایگان واقعیت مجازی با سیستم یکپارچه ساخت بازی است که توسط Meta Platforms برای Microsoft Windows و Oculus Quest (2) توسعه و منتشر شده است. در ایالات متحده و کانادا برای افراد 18 سال یا بیشتر در 9 دسامبر 2021 پس از یک مرحله ی یکبار دعوتی بتا منتشر شد.

این بازی ممکن است با یک هدست واقعیت مجازی Oculus Rift (S) یا Oculus Quest (2) انجام شود و از حرکت سه بعدی کامل از طریق سیستم ضبط حرکت هدست و دو کنترل کننده حرکت دستی استفاده می کند که برای تعامل با اشیاء در هدست مورد نیاز است. بازیکنان می‌توانند فضای اطراف خود را در محدوده فضای فیزیکی خود کاوش کنند، در حالی که با استفاده از دکمه‌های کنترل کننده برای تله‌پورت کردن در فاصله کوتاه یا حرکت مداوم در فضای مجازی، بیشتر رومینگ می‌کنند. دنیای هاب (همچنین به عنوان “پلازا” شناخته می شود) شامل پورتال هایی برای جهان های ویژه تولید شده توسط کاربر است که توسط بازیکنان با استفاده از یک سیستم ایجاد بازی یکپارچه ایجاد می شوند.  توسعه Horizon Worlds (که قبلاً فیس‌بوک Horizon نامیده می‌شد) به دنبال برنامه‌های واقعیت مجازی اجتماعی قبلی توسط فیس‌بوک (Oculus Rooms، Oculus Venues و Facebook Spaces) بود و بیشتر از این برنامه‌های قبلی بر محتوای تولید شده توسط کاربر تمرکز داشت.  فیسبوک هورایزن را به عنوان دنیای مجازی اجتماعی جدید در کنفرانس Oculus Connect 6 در سپتامبر 2019 معرفی کرد. در آگوست 2020، فیس بوک اعلام کرد که کاربران بیشتری به مرحله بتای فقط دعوت دسترسی خواهند داشت.در مصاحبه ای با اسکات استاین در ژانویه 2021، اندرو باسورث، رئیس آزمایشگاه واقعیت فیس بوک اذعان کرد که تجربیات فیس بوک هورایزن برای عموم آماده نیست و ابراز نگرانی کرد که «اگر چیزهایی نداشته باشید …  چیزهایی که بسیاری از افراد را به این مکان سوق دهد، پس در خطر خواهید بود که حتی آنها قصد به کارگیری آن را هم نکنند.» در 7 اکتبر 2021 فیس بوک نام فیسبوک Horizon را به Horizon Worlds تغییر داد. پس از مرحله یکبار دعوتی بتا این بازی در ایالات متحده و کانادا برای افراد 18 سال یا بیشتر در 9 دسامبر 2021 منتشر شد. در 26 نوامبر 2021، یک کاربر بتا گزارش داد که در Horizon Worlds، مورد غوغا قرار گرفته است. کاربران از این رفتار حمایت کردند.متا پاسخ داد که ابزاری به نام “منطقه امن” وجود دارد که کاربران می توانند برای محافظت از خود در برابر تعامل با دیگران راه اندازی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

four × three =