آپلند چیست

آپلند چیست؟

بازی کن، پول دربیاور، وصل شو

 

آپلند یک جهان و یک بازی مجازی است که در آن شما صاحب جهانی هستید که خود ساخته‌اید! در این جهان دارایی‌های درون بازی شما در جهان واقعی هم ارزش مادی دارد، و این به وسیله‌ی سیستم اقتصادی دیجیتال پروژه‌ی آپلند محقق می‌شود که بر بستر بلاک‌چین ساخته ‌شده. اگر مطالب مربوط به دیسنترالند، سندباکس یا Axie Infinity را خوانده ‌باشید احتمالاً تا حدود خوبی با این مدل اقتصادی متاورسی، که پول و بازی و جهان‌های مجازی و واقعی را به هم مرتبط می‌کند، آشنا هستید. اگر آپلند را بازی کنید، شما بخشی از یکی از بازی‌های پیشتاز و هیجان‌انگیز در جهان بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین خواهید بود. پس این طور ماجرا را خلاصه کنیم: شما در آپلند فقط برای تفریح بازی نمی‌کنید، بازی می‌کنید تا درآمد هم داشته‌ باشید. هرچند ترکیب هیجان برنده شدن در یک بازی و منفعت مادی یعنی هیجانی بسیار بیشتر!

آپلند در قلب خود یک متاورس است که در آن معامله‌ی دارایی و ساختن شهر محوریت دارد، و برای بازیکنان ساخته شده تا شهرها را جست‌ و جو کنند، دارایی‌های خود را جمع‌آوری کنند و دیگر اهالی آپلند را ملاقات کنند.

 

بازی آپلند چگونه است؟

بیش از هر چیز آپلند یک بازی است که شما در آن اموال را می‌خرید و می‌فروشید و به طور کلی معامله می‌کنید. اهالی آپلند در شهرها به اکتشاف می‌پردازند تا بتوانند NFT های (توکن غیر قابل واگذاری – نوعی سند یکتا بر بستر بلاک‌چین که مالکیت شما بر یک دارایی دیجیتال را تصدیق می‌کند) کمیاب و یکتای اموال را استخراج کنند، و این اموال می‌توانند برای کامل کردن مجموعه استفاده شوند و یا روی یک مارکت‌پلیس (بازار مجازی) آزاد (مثلاً Opensea) به فروش گذاشته شوند. چشم‌انداز آپلند این است که خود را تبدیل به یک تجربه‌ی گسترده کند که ماورای یک پایگاه قدرتمند معامله‌ی املاک باشد. تورهای مجازی در شهرها، شکار خرت‌ و پرت‌های باارزش، به چنگ آوردن گنجینه‌ها و حراجی‌های اموال به صورت زنده تنها بخشی از ماجراجویی بزرگی خواهد بود که آپلند قصد دارد در متاورس خود بسازد. آپلندی‌ها هم مثل بقیه‌ی غول‌های متاورس چشم‌انداز نهایی را جایی می‌بینند که مرزهای بین جهان واقعی و جهان‌های مجازی محو می‌شوند. سرانجام می‌توان گفت که آپلند میزبان بازی‌های arcade (بازی‌های قدیمی دستگاهی که با سکه راه می‌افتادند و در رستوران‌ها یا شهربازی‌ها در دسترس بودند)، مارکت‌پلیس‌ها، کسب و کارها، مبادلات، امور و امکانات مربوط به اداره‌ی جوامع در آپلند و بسیار بیشتر از این‌ها خواهد بود.

 

چطور در آپلند کسب درآمد می‌کنند؟

بازی‌های سنتی برای کسانی که بازی می‌کنند عادلانه نیستند. شما باید وقت بگذارید، پول و انرژی خود را برای پلتفرمی خرج کنید که در عوض چیزی به شما نمی‌دهد. ممکن است فقط بازی کنید تا برنده شوید، ولی شما دارید تنها برای بازی بازی می‌کنید.

مدل درآمد بازیکنان در آپلند یکی از هیجان‌انگیزترین ستون‌های این بازی است. آپلند به دنبال این است که با مدل بازی کردن «بازی کن – پول در بیار (Play-to-Earn)» این قالب را بشکند. بازیکنان با ارز محلی خود بازی تراکنش می‌کنند، ارزی به نام UPX، و به این وسیله مجموعه‌ی متنوعی از NFTها را استخراج می‌کنند. منظور ما از استخراج کردن همان مینت کردن (mint) NFT است؛ که این واژه در لغت به معنای ضرب کردن سکه است، پس مینت کردن به نوعی پولی کردن دارایی دیجیتال است که NFT سند گواهی آن خواهد بود. دارایی‌هایی که از آپلند به شکل NFT استخراج می‌شوند هم با دلار و هم ارز UPX قابل معامله روی مارکت‌پلیس‌های آزاد هستند. در حالی که بازیکنان می‌توانند برای خرید و فروش NFTهای آپلند در مارکت‌پلیس‌های ثانویه از دلار استفاده کنند، UPX تنها ارزی است که برای استخراج NFTها در آپلند به کار برده می‌شود، و این ویژگی مطلوبیت بسیاری به توکن می‌دهد. اموال در آپلند همچنین از طریق خریدهای درون-برنامه‌ای به وسیله‌ی گوگل پلی (Google Play) و اپ استور (App Store) نیز خریده ‌می‌شوند.  امکان فروش دارایی‌ها به شکل تبدیل مستقیمشان به دلار آمریکا به لطف همکاری آپلند با Tilia Inc. و KYC’d ایجاد شده است. این ویژگی آپلند را تبدیل به یکی از معدود بازی‌هایی در جهان می‌کند که بازیکنان در آن پول مورد استفاده در جهان واقعی را به دست می‌آورند. تا به امروز بازیکنان بیش از 15 میلیون دلار با بازی کردن در آپلند به دست آورده‌اند!

 

آپلند چگونه کاربران را به هم وصل می‌کند؟

به همان میزان که آپلند یک بازی معامله‌ی اموال است، یک تجربه‌ی اجتماعی هم محسوب می‌شود. یکی از قوی‌ترین چیزها در مورد آپلند جمعیت اهالی آپلند است. ده‌ها هزار بازیکن در شکل‌گیری این جامعه نقش دارند و در حال ساخت یک فرهنگ متاورسی هستند که با همکاری، رقابت و نوآوری به دست آمده است.

همچنین در آپلند به صورت هفتگی حراجی‌های اموال و رویدادهای جالب توجه دیگری برگزار می‌شوند که شما باید آن‌ها را چک کنید تا بیشترین سود ممکن از متاورس را ببرید. جامعه‌ی رو به رشد آپلند خون زندگی‌بخش زیست‌بوم آن است. آپلندی‌ها اطمینان می‌دهند که قابلیت‌های درون بازی را برای بازیکنان گسترش خواهند داد تا بتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند و دوستی‌هایی برای تمام عمر در متاورس بسازند.

 

آینده‌ی آپلند چطور خواهد بود؟

آن‌ها برنامه دارند که در این فصل متاورس خود را جهانی کنند. آن‌ها به ساخت جهانشان از نظر جغرافیایی ادامه خواهند داد، و تمامی این گسترش هم‌زمان با اضافه کردن و به کار گیری عناصر دیگری است، مثل صنعت سرگرمی جهان واقعی و برندهای مطرح برای مصرف‌کنندگان که در صورت دیجیتالی خود به متاورس و بازی آپلند اضافه خواهند شد. و این روند در آن‌جا متوقف نخواهد شد. خود را تصور کنید که بلیط کنسرت بعدی ستاره‌ی مورد علاقه‌ی خود را می‌خرید، اما تجربه‌ی کنسرت را در محل برگزاری کنسرت آنلاین به دست می‌آورید و در کنار آن تعدادی NFT نیز صاحب خواهید شد: خود بلیطی که برای کنسرت خریده‌اید و یا یک لحظه‌ی خاطره‌انگیز این کنسرت در قالب ویدیو که شما آن را به چنگ آورده‌اید چرا که در کنسرت حضور داشته‌اید! همه‌ی این‌ها پیش خواهد رفت تا زندگی و بازی و جهان‌های واقعی و مجازی به هم بپیوندند و امکانات بی‌نهایت زندگی بشری را به سمت بی‌نهایتی ببرد که انسان از دیرباز در آرزوی آن بوده است.

برای کسب اطلاعات بیشر از متاورس، تکنولوژی بلاک‌چین و دنیای رمزارزها و بازی‌های کسب درآمد، و همچنین برای گرفتن مشاوره‌ی تخصصی سرمایه‌گذاری در متاورس به وبسایت متاورس پارسی سر بزنید و از بخش‌های مربوط به مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری، مقالات و اخبار استفاده کنید.

 

منابع: راهنمای وبسایت Upland.me که مجرای دسترسی به بازی آپلند است

وبسایت one37pm.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

three × one =