یک روز بزرگ برای متاورس

ابتدا Roblox، سپس Nvidia ؛ این یک روز بزرگ برای متاورس است

بازارهای مالی در حال حاضر بر روی موضوع هزاران سرباز جمع شده در مرز اوکراین متمرکز هستند. اما چشم‌انداز دنیایی کاملاً متفاوت -دنیای متاورس- در حال شکل‌گیری است.

دنیای مجازی به طور بالقوه یک فرصت بزرگ برای رشد است، فرصتی که به ویژه فیس‌بوک پس از تغییر نام تجاری خود به متا در سال گذشته، به شدت روی آن حساب کرده است. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، اعلام کرده است که کارمندان آن اکنون Metamates نامیده خواهند شد. این تنها شرکتی نیست که پتانسیل متاورس را می‌بیند، جی پی مورگان اولین بانک وال استریت است که وارد بازار متاورس شده است. این بانک سالنی را در پلتفرم واقعیت مجازی دیسنترالند افتتاح کرده است.

اما متاورس هنوز یک شرط طولانی مدت است. ضرر بزرگ برای بخش Web3 متا باعث شد که سهام های مرتبط با متاورس در اوایل این ماه سقوط کند. سهام شرکت پیشگام متاورس، Roblox ، در معاملات پیش از بازار روز چهارشنبه، با تجربه‌ی زیان خالص بیش از حد انتظار بیشتر از از 16 درصد سقوط کرد. با این حال،Roblox  رکورد 49.5 میلیون کاربر فعال روزانه را گزارش کرد که 28 درصد افزایش در سه ماهه‌ی چهارم تجربه کرده. یکی دیگر از بازیگران اصلی در توسعه آینده متاورس بعداً در روز چهارشنبه پا به عرصه وجود خواهد گذاشت. انویدیا (Nvidia) که در اوایل این ماه پس از سبقت گرفتن از متا به هفتمین شرکت بزرگ ایالات متحده تبدیل شد، درآمد خود را گزارش کرد. بخش‌های بازی و مرکز داده انویدیا عمدتاً درآمد را افزایش می‌دهند، اما سرمایه‌گذاران این شرکت یک چشم نیز به هر به‌روزرسانی متاورس خواهند داشت.

 

منبع:

https://www.barrons.com/articles/things-to-know-today-51645006372

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

twenty + 9 =